Pivní slavnosti Holice
„Teprve pivo učinilo žízeň krásnou.“

5. Pivní slavnosti Holice

Již pátý ročník Pivních slavností Holice se uskuteční v sobotu 17. srpna 2019 od 14:00 na prostranství mezi Kulturním domem a Základní uměleckou školou Karla Malicha v Holicích. Těšit se můžete na více než desítku pivovarů se svými speciály a velmi bohatý doprovodný program. Již tradiční týmové a individuální soutěže s pivní tématikou vystřídá hudba různých stylů a žánrů, kde si dozajista každý najde to své. V rámci doprovodného programu můžete ochutnat nejrůznější laskominy a chuťovky, nebo využít bohaté nabídky atrakcí. Vstupné dobrovolné...


PROGRAM AKCE


14:00 - zahájení pátého ročníku Pivních slavností Holice
14:10 - Dechový orchestr Kulturního domu města Holice
15:00 - týmové soutěže s pivní tématikou
16:00 - The Krabice Revival Band
17:00 - týmové soutěže s pivní tématikou, individuální soutěž v pití piva na rychlost
18:00 - Drum For Fun
19:00 - soutěž s pivní tématikou, vyhodnocení soutěží
20:00 - Guapa Fea
21:30 - Jetbeat

22:30 - DJ

moderují: Karel Král a Lukáš Peška

------------------------------------------------------------------------ 
Změny v programu vyhrazeny...

SOUTĚŽE:

Neodmyslitelnou součástí Pivních slavností v Holicích jsou soutěže s pivní tématikou. Také v letošním roce tomu nebude jinak a máme pro Vás jedinečnou možnost stát se součástí jubilejního pátého ročníku.

Individuální soutěž v pití piva na čas:

Také letos bude připravena pro zájemce v den konání slavností tradiční soutěž v pití piva na čas. Registrovat se bude možné po ohlášení moderátory na předem připraveném místě. Výherce bude odměněn zajímavou tekutou cenou. Soutěž má několik podmínek: že počet účastníků bude omezen a všichni musí být starší 18 let!

Týmové soutěže:

Stejně, jako v minulých letech je pro pobavení návštěvníků, ale i účastníků samotné soutěže připravena tradiční týmová soutěž s pivní tématikou. Týmy složené ze čtyř hráčů budou plnit rozmanité úkoly, spojené s pitím piva. Výhru - sud piva (30 litrů) ale vyhraje pouze ten nejlepší tým! Ostatní týmy ale neodejdou s prázdnou a odnesou si opět tekuté hmotné ceny. 

Na pátém ročníku pivních slavností se utkají tyto týmy:

ACS
PIVNÍ ROTA
JAGERMEISTER TEAM
ALKOGYHOLI

TÝM LEV 


Vyberte si své soutěže!

Protože nás v letošním roce čeká takové malé půlkulaté výročí, tak máme pro Vás další novinku! Mimo tradiční štafety pro Vás chystáme každý rok nové týmové soutěže s pivní tématikou. Za ty čtyři předešlé ročníky to bylo cca. 16 týmových soutěží a některé získaly u Vás fanoušků velký ohlas.

Máme vybráno! 

Na pátém ročníku Pivních slavností budou tyto soutěže:

1.) Jízda po mokré plachtě
2.) Jízda na jednokolovém kolečku skrz dráhu
3.) Pivní štafeta
4.) Otevírání pivní lahve papírem A4
5.) Pití piva brčkem

PIVOVARY na PS 2019:

Pernštejn
Mordýř
Běleč
Rohozec
Rampušák
Svijany
Holba
Královéhradecký klenot
Trilobit
Holub
Kácov 

O kapelách

Dechový orchestr Kulturního domu města Holic:

www.dokd.cz

www.facebook.com/dokdholice

Je hudební seskupení a zároveň pořadatel Pivních slavností  Holice. Ve své historii které navazuje na tradici dechové hudby ve třetím největším městě pardubického okresu, jež sahá až do 30. let 19. století. Největší rozmach tohoto tělesa nastal v polovině 80. let 20. století pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kocourka. Od roku 2012 je uměleckým vedoucím ansámblu Mgr. art. Ondřej Lisý.

The Krabice Revival Band:

https://www.facebook.com/krabicerevival/ 

Kde se vzala, tu se vzala, jedinečná hudební formace. Jejím zakladatelem se stal samozvaný kapelník Richard Zelinka. Semknutím rytmické sekce vznikl základ Krabice a neustále přibývají další hudební hosté, kteří se stávají její nevratnou součástí. I přes nevídané charisma si muzikanti z Krabice zahrají na veřejnosti pouze čas od času, o to více však nachystají na jednotlivá vystoupení a divák je v nepřetržitém úžasu opojen kouzlem melodických tónů. 
To není vtip, to je rock and roll... 

Drum For Fun: 

https://www.facebook.com/Drum-For-Fun-1500473573606137/

Drum For Fun - chrudimské těleso sestavené převážně z matek, které začaly před lety chodit do kurzů hry na djembe, které vede Vojtěch Kudrnáč (profesionální hráč na bicí nástroje a percussion, absolvent Pardubické konzervatoře - MLASK, RCZ, Chocolate Jesus, Rock opera Antigona,..). Dalo by se říci, že vznikla bubenická dívčí kapela, která zpočátku vystupovala s kratší pouze instrumentální show, ale zároveň příležitostně doplňovala o rytmickou složku jako host koncerty kapel svého zakladatele Vojtěcha.

Právě tato spolupráce s jinými muzikanty dala podnět k rozšíření Drum For Fun o svou vlastní kapelu. Vojtěch oslovil kytaristu Dušana Zítu, baskytaristu Štěpána Kincla (s oběma hrál v bigbandu KYX Orchestra) a hlavně svou sestru Kristýnu Kudrnáčovou (zpěvačku a textařku - Chocolate Jesus, Pískomil se vrací,..) a poskládal několik písniček, k nimž Kristýna napsala texty. V této podobě Drum For Fun vystupují od r. 2016.

Guapa Fea:

https://bandzone.cz/guapafea 

https://www.facebook.com/pg/GUAPA.FEA.CZ/ 

Kapela vznikla v listopadu 2010 původně jako projekt členů legendárních "Eye for an Eye", kteří si přizvali zpěvačku Káču....a tak vznikla GF neboli Ošklivá kráska nebo snad Krásná ošklivka?....:-) 

Jetbeat: 

https://www.jetbeat.cz/ 

Je kapela zaměřující se převážně na revival období 60´ a 70´ let. (Beatles, Stones, Who, Kinks, C.C.R,... to jsou oni :-)), ale autorská hudba nám také není cizí. Dlouhou dobu (co je Jetbeat Jetbeatem) jsme hráli minimálně v pěti. Jenže rok 2013, to byl rok! Plný změn! A najednou jsme ve čtyřech. Kytara, basová kytara, klávesy, bicí - v takové sestavě nás nyní můžete vidět a slyšet. A my se těšíme, že příležitostí k setkání bude co nejvíce :-)

DJ Svatopluk Šindelář: 

Závěr akce obstará mladý a talentovaný DJ ze Ředic Sváťa Šindelář.


Sponzoři PS 2019: