Pivní slavnosti Holice

„Teprve pivo učinilo žízeň krásnou.“

Pivní slavnosti Holice  - 19. srpna 2023 od 14:00

PIVO POTEČE PROUDEM 20. SRPNA V HOLICÍCH:
Desítky druhů piva a k tomu dobrá muzika - i letos v srpnu Holice ožijí Pivními slavnostmi. Malé i velké pivovary budou své zlatavé moky točit v prostoru mezi Kulturním domem a Základní uměleckou školou 19. srpna. Sedmý ročník akce začíná ve 14 hodin. Tradiční součástí bude divácky oblíbená týmová soutěž. Členové čtyř družstev si zasoutěží v nejrůznějších disciplínách, které prověří, jak pevný je jejich vztah k pivu. Odměnou těm nejlepším bude padesátilitrový sud. Zájemci by s registrací neměli váhat, přihlášky se uzavírají 1. srpna. Chybět nebude ani individuální soutěž v pití piva na ex. Atmosféru celého odpoledne budou dokreslovat vystoupení kapel z regionu Vstupné na Pivní slavnosti zůstává dobrovolné.

Program:

14:00 - zahájení Pivních slavností

14:05 - Dechový orchestr Kulturního domu města Holice

15:00 - týmové soutěže

16:00

17:00 - týmové soutěže 

18:00

20:00 -

21:30

22:30 - 24:00 DJ Svatopluk Šindelář

SOUTĚŽE:

Neodmyslitelnou součástí Pivních slavností v Holicích jsou soutěže s pivní tématikou. Také v letošním roce tomu nebude jinak a máme pro Vás jedinečnou možnost stát se součástí i dalšího ročníku.

Individuální soutěž v pití piva na čas:

Také letos bude připravena pro zájemce v den konání slavností tradiční soutěž v pití piva na čas. Registrovat se bude možné po ohlášení moderátory na předem připraveném místě. Výherce bude odměněn zajímavou tekutou cenou. Soutěž má několik podmínek: že počet účastníků bude omezen a všichni musí být starší 18 let!

Týmové soutěže:

Stejně, jako v minulých letech je pro pobavení návštěvníků, ale i účastníků samotné soutěže připravena tradiční týmová soutěž s pivní tématikou. Týmy složené ze čtyř hráčů budou plnit rozmanité úkoly, spojené s pitím piva. Výhru - sud piva vyhraje pouze ten nejlepší tým! Ostatní týmy ale neodejdou s prázdnou a odnesou si opět tekuté ceny. 

PIVOVARY V ROCE 2023: 


O kapelách:

Dechový orchestr Kulturního domu města Holic:

www.dokd.cz

www.facebook.com/dokdholice

Je hudební seskupení a zároveň pořadatel Pivních slavností  Holice. Ve své historii které navazuje na tradici dechové hudby ve třetím největším městě pardubického okresu, jež sahá až do 30. let 19. století. Největší rozmach tohoto tělesa nastal v polovině 80. let 20. století pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kocourka. Od roku 2012 je uměleckým vedoucím ansámblu Mgr. art. Ondřej Lisý.